ÖVRIGT / Speglar / Spegel 10952196
*
nr 1095 2196
Spegel
120x89
Utrop:
800 kr
Såld:
900 kr
Sista tid för bud online:
måndag 13 mars 2017
kl 19:59:31
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
8/3 10:23:49
1
150 kr
8/3 22:25:45
2
150 kr
8/3 22:25:45
1
150 kr (Budbetjänt)
8/3 22:28:00
2
200 kr
9/3 19:41:04
3
250 kr
9/3 19:41:26
4
500 kr
9/3 19:45:58
3
350 kr
9/3 19:45:58
4
400 kr (Budbetjänt)
9/3 19:47:35
3
450 kr
9/3 19:47:35
4
500 kr (Budbetjänt)
9/3 19:48:29
3
600 kr
13/3 11:26:23
5
800 kr
13/3 15:53:19
6
800 kr
13/3 15:53:19
5
800 kr (Budbetjänt)
13/3 15:53:31
6
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:05
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:17
-
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:54
-
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:14
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:58
-
3456 Spegeltrymå
1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:02
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1095 2196
Spegel
120x89
Utrop: | 800 kr |
---|---|
Såld: | 900 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 13 mars 2017 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
8/3 10:23:49 | 1 | 150 kr |
8/3 22:25:45 | 2 | 150 kr |
8/3 22:25:45 | 1 | 150 kr (Budbetjänt) |
8/3 22:28:00 | 2 | 200 kr |
9/3 19:41:04 | 3 | 250 kr |
9/3 19:41:26 | 4 | 500 kr |
9/3 19:45:58 | 3 | 350 kr |
9/3 19:45:58 | 4 | 400 kr (Budbetjänt) |
9/3 19:47:35 | 3 | 450 kr |
9/3 19:47:35 | 4 | 500 kr (Budbetjänt) |
9/3 19:48:29 | 3 | 600 kr |
13/3 11:26:23 | 5 | 800 kr |
13/3 15:53:19 | 6 | 800 kr |
13/3 15:53:19 | 5 | 800 kr (Budbetjänt) |
13/3 15:53:31 | 6 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:05 -
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:17 -
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:54
-
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:14 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:58 -
3456 Spegeltrymå
1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:02